İçeriğe geç

Kuru elbise konusunda hemen hemen tüm ilkleri icat eden ve dünyanın en iyi ve en dayanıklı kuru elbiselerini üreten DUI'nin ürün grubu ile tanışın.

DUI ilk sıcak su dalış elbisesini (1969), Dünyanın ilk ısıtmalı kuru elbisesini (1969) yaparak başladığı inovasyon geleneği ,1980’lerde , dikiş yerlerine uyguladığı özel su geçirmezlik uygulama yöntemi (7 sene garantili), kontrolsüz şişmeyi önleyen özel doldurma valfi, yüksek debili tahliye valfi, günümüzde başka firmaların taklit etiği, önden fermuarlı ve teloskopik üst gövde tasarımlı kuru elbisesi, sadece DUI’ye has neoprene ezme ve kuvvetlendirme prosesi gibi pek çok ilki başarıp patentini alarak devam etmiş, 1990’larda kuru elbiseli dalışa özel ağırlık ve BC sistemlerinin patentleri ile, 2000’li yıllarda ise hiç bir ek parça ve alet gerektirmeyen değiştirilebilir kol ve boyun contaları (ZipSeal) ve elektrik ısıtmalı içlikler (BlueHeat), gibi en son yenilikleri de katarak kesintisiz 60 yıla yakın bir kalite, ve inovasyon geleneği oluşturmuştur. Tüm bunlara ilaveten, yanmaz , nefes alan, kolay dekontamine olan, dalış ve kurtarma elbiseleri ile dünyada ilk ve tek, bir dakika içinde scuba dalış kuru elbisesine dönüşebilen, ,nefes alan ama kontamine olmayan özelliği ile akarsu/sel kurtarma elbisesi gibi sayısız yenilik ve icatları ile DUI, dünyanın en eski dalış firmalarından biri olmasına rağmen, hala en yenilikçi kuru elbise imalatçısı olmaya devam etmektedir.

DUI Elbiseler 3 ana kategoridedir.

Kamu Güvenliği ve Askeri Elbiseler

Pararescue Elbise: Paraşüt ile arama kurtarma yüzme elbisesi. Yüksek görünürlük.

Sahil Güvenlik Elbisesi: Kurtarma yüzücüleri için, yüksek görnürlükte elbise. Nefes alan veya Yanmaz kumaştan yapılan opsiyonları da mevcut

CLX450 Military; Balistik aşınma dayanımı en yüksek askeri elbise. Non-manyetik özellikte.

SEAL TLS: Hafif ama güçlü malzemesi ile deniz komadoların gözde elbisesi. Yüksek aşınma yerleri cordura takviyeli.

Hava Amfibi Elbisesi, tüm gün giymeye uygum PTFE ve nefes alabilen malzemeden üretilmiş elbise.  İki konfigürasyonu var TİPI ve TİP IV. Tip I elbise,hafif tip çif katmanlı nefes alabilen elbisedir. Tip IV, çift kat nefes alabien PTFE katmanları arasına 1000 denier cordura katman eklenmiş halidir.

TLS Public Safety,  TLS 350 Elbisenin, hafiflik sağlamlık ve kolay dekontamine edilirliği ve Polis, İtfaiye ve kurtarma dalgıçlarının ihtiyaçlarına uygun aksesuarlar ile donatılması sonucu en çok tercih edilen kamu güvenliği elbisesidir

H2O Operation (Dual Mod) Akarsu ve sel afetleri arama kurtarma elbisesi. Dünyanın tek hem nefes alabilen hem de kontamine suya girebilen elbisesi. İstediğinde Yüzey modundan, dalış moduna gemek için bir dakika içinde  zipseal’leri “Neo-splash adjustable seal” dalışa uygun zipseal ile değiştirilir ve kör kapakları yerine valfler takılır ve elbise artık sualtına hazırdır.

CXO Kontamine elbise; En geniş kimyasal dayanıma sahip Poliüretan elbise. Kumaşı Dış katmanda Poliüretan, ara katmanda Dayanıklı kumaş ve iç katmanda tekrar poliüretan. Üçlü bu katman , elbisenin aşaına yerlerinde ayrıca çift kat olarak kullanılmaktadır ve toplamda 6 katmana çıkar. Rakipleri poliüretanda sadece iki katman kullanmaktadır.

DUI Sıcak Su Elbisesi: Ticari ve askeri dalgıçların soğuk sularda sıcak kalmak için kullandıkları eşsiz elbise.

Premium Kuru Elbiseler

7 sene malzeme üretim ve işçilik garantisi altındadır (Conta ve fermuar ömürlü malzemedir ve bunların garanti süresi farklıdır). Ucuz ve kalitesiz bant çekme yerine, dikiş ve ek yeri sızdırmazlığı; yüksek kaliteli, ağır hizmet tipi sıvı poliüretan ile sağlanır.  Tüm premium elbiseler hem latex hem silikon zipseal’ boyun ve kol contaları ile kullanılabilir. Hazır 15 adet ölçü seçeneği ile hemen hemen her vücuda uygun bir çözümü vardır. Farklı şekilde istenmediği sürece, metal YKK fermuar ile gelir.

Elbise malzemeleri TLS, FLX, CLX ve CF200’dür.

TLS: Naylon-Butil-Naylon trilaminedir.

FLX: Polyester-Butil-Polyester trilaminedir.

CLX: Cordura-Butil-Polyester trilaminedir.

CF200: Crashed Neoprendir (Crushed Neopren ya da HD neopren değil) Piyasadaki HD veya Crushed neoprene denen ürünler sadece yoğunluğu daha fazla olan sıkı neoprenlerdir. CF200, patenti DUI’ye ait olan bir Fiziksel ve Kimyasal işlemler sonuç, Neoprenein vulkanize edilmesi, ezilmesi ve içindeki hava kabarıcıklarının azaltılıp yassılaştırılması ile olur. Sonuç, dünyanın en dayanıklı kuru elbise malzemesidir. Bir CF200 elbise asla ölmez 20 yıl sonra yenisini alırken eskisi hala sapasağlamdır.

TLS350: Malzeme olarak TLS (Nylon-Butil-Nylon trilamine) kullanılır. Ön çapraz fermuar.  Fermuar üstü koruması. Başlık için boyun yakası. Teleskopik apış arası bağlantı. İç askılık. Çorap + Rockboot, Çizme, Flex Boot, Turbo sole, ayakkabı seçenekleri. Ana tema kumaş renk seçenekleri ve Kontor renk seçenekleri ile kişiselleştirilmiş kuru elbise tasarımı. Hızlı kurur, çok hafif ve esnek olmasına rağmen dayanıklı malzeme.
DAYANIKLILIK 8.5, ESNEKLİK.9.0

FLX Extreme: Malzeme olarak FLX (Polyester-Butil-Polyester trilamine) kullanılır ve TLS’den daha kalındır.  Polyesterin dayanıklılığı , TLS’ye nazaran daha yüksek delinme dayanımı sağlar. Bacak bölgesi cordura ile takviye edilmiştir. Artırılmış sağlamlığına rağmen özel kumaşı sayesinde kot pantolan yumuşaklığındadır. Keşif dalışlarında  ve teknik dalışlarda en çok tercih edilen modeldir.  Ana tema kumaş renk seçenekleri ve Kontor renk seçenekleri ile kişiselleştirilmiş kuru elbise tasarımı. Hızlı kurur.
DAYANIKLILIK 9.0, ESNEKLİK.8.0

CLX450: Mağara, kapalı ortam ve batık dalışlarında en çok tercih edilen modeldir. Cordura-Butil-Polyester trilamine kumaş, hem en yüksek düzeyde nalistik aşınma direnci verir , hem de hızlı kurur.  DUI’nin en dayanıklı (aşınma ve sürtünme açısından) elbisesidir.
DAYANIKLILIK 9.5, ESNEKLİK.8.0

CF200X: Esnekliğinden ödün vermeden, dünyanın en dayanıklı elbisesi. DUI, 7mm kalınlığında, neopren’i yüksek basınç ve sıcaklık altında uygun reçte ile pişirir ve neoprene kimyasal olarak daha dayanıklı hale gelir, içindeki gazı bırakır, kalan gaz kbarcıkları yassı hale gelir. Bu sadece daha yoğun neopren kumaştan daha fazlasıdır. Çünkü neoprene orijinal halinden farklı ve daha güçlü bir kimyasal yapıya patentli bir süreç ile dönüşmüştür. Bu elbise, basınç altında sıkışmaz, yüzerlilik değiştirmez. Normal neoprene gibi yırtılma ve kesilmelere karşı zafiyet göstermez. Yüksek ısıl koruma, mükemmel esneklik sağlar. Normal neoprene elbiseler gibi su çekmez. Çünkü içinde su çekecek kabarcık hemen hemen hiç kalmamıştır. Kalan yassı kabarcıklarda, etrafındaki bir nevi vulkanize olmuş neopren ile mühürlenmiştir. Esnek yapısı sayesinde , trilamine elbise gibi potlu olması gerekmediği için daha rahat hareket imkanı verir. Suda direnç oluşturmaz. Trilamieye nazaran daha yavaş, normal neoprene göre daha hızlı kurur.
DAYANIKLILIK 10, ESNEKLİK.10

Standart Kuru Elbiseler

Piyasadaki diğer elbiselere, DUI’nin cevabı olan çıkarılmış seridir. Bunlar, Nylon-Butil-Polyester trilamine malzemeden yapılan, dikişleri sıcak bant yapıştırma olan, plastik kuru fermuarlı elbiselerdir(DUI kalitesi, garantisi ve DUI Zipseall’eri ile iyileştirilmiş halidir. Dikiş ve ek yerleri, fabrikasyon sıcak bant ile kapatılmıştır. Kuru fermuarları plastiktir.  Önden çapraz fermuarlı, tek cepli, çift cepli, çoraplı, çizmeli ve flex botlu modelleri mevcuttur. SANTI, BARE, WHITES gibi ürünler, DUI’nin bu ürün gurubu içinde değerlendirilir.

Coronado: Temel önden fermuarlı ve çoraplı modelidir.

Yukon II: Önden fermuarlı. Tek cepli, fermuar korumalı ve flex-botlu modelidir.

Cortez: Önden fermuarlı, fermuar korumalı, iki cepli, çizmeli modelidir.