İçeriğe geç

Sona Avcı 1500 Lümen Dalış Feneri

SONA  1500

SONA 1500’nün güçlü, yüksek amperli özel bataryası uzun batarya süresi, uzun kullanım ömrü, yüksek enerji yoğunluğu sağlar. SONA fenerler, ışık gücüne uygun kapasite ve akım değerinde yüksek kaliteli bataryalar ile gelir.  Piyasadaki sıradan lityum pillerden 2 ile 6 kata arası daha fazla enerji yoğunluğuna sahiptir. Ayrıca, yüksek akımlı olması nedeniyle, fenerin ihtiyaç duyduğu yüksek elektrik akımını karşılar.

SONA 1500 uzun parabolik reflektöre sahiptir. Bu sayede ışık gücünü dağıtmadan mükemmel odaklar.

Piyasada yaygınlaşmış yanlış bir kanı vardır “manyetik açma kapama düğmeler sürgülüdür, sürtünmeden dolayı zamanla bozulur.”. Bu SONA SAR fenerleri için geçersizdir. Çünkü biz güvenilir basmalı tip açma kapama düğmesini, sızdırmazlık sorunu olmayan manyetik anahtar ile bir araya getirdik. Böylece, Mıknatıslı düğme, açma kapama komutunu, iç devreye temassız olarak iletilir. Düğme, iç devreye, mekanik düğmelerdeki gibi fiziki olarak girmediği için hem sızdırmazlık sorunu yok, hem de sürtünmeden bozulan sürgülü bir düğmenin değişim derdi yok.

Ayrıca, çoğu dalış feneri, manyetik anahtarı direkt ışık kaynağına bağlar. Bu ucuz ve kötü bir tasarımdır. Çünkü kuvvetli bir fener çok akım çeker. Manyetik anahtardan çok akım geçerse anahtar takılı kalır. Anahtar takılı kalmasın diye az akım geçirilirse de ışık gücü düşer. SONA fenerlerin manyetik anahtarları az akımlı pilot devrede bulunur ve asıl yüksek akımın geçeceği ana anahtarı tetikler.

SONA 1500, yüksek güçlü LED ışık kaynakları içinde birim watt başına en yüksek ışık gücüne çip’e en optimum güç ve yanma süresi verecek elektrik değerleri ile tasarlanmıştır. Işık şiddeti, rakiplerinin ucuz akım sınırlaması devresi yerine yüksek teknolojili yüksek frekanslı tetikleyici içeren devreler ile ayarlanır. Böylece batarya enerjisi boşa gitmez, ışık doğru şiddette ve uzun ömürlü çalışır.

Doğru tasarım doğru çözüm!

Temel Özellikler

 • 1500Lümen CRI90
 • 6000 K ışık sıcaklığı
 • 8 derece mükemmel spot
 • Çift O-ring ile 150 metre sızdırmazlık garantisi
 • Sualtı canlılarını ürküten, çakar ve SOS fonksiyonları yoktur.
 • 5 kademe ışık şiddeti ayarı, 1500 Lümen ile 5 Lümen arasında ışık şiddetini ayarlanabilir. Yanma süresi ışıl şiddetine göre 2 saat ile 2 gün arası değişir
 • Hafızalı açma kapama özelliği, , feneri hangi ışık şiddetinde kapattıysanız, açarken aynı ışık şiddetini hatırlar.
 • 6061-T6 Uçak alüminyum alaşımı ve MIL-SPEC-A-8625 TYPE III sert anodize kaplama
 • Sıcaklık ve basınca dayanıklı ultra geçirgen mineral cam
 • Güçlü özel tasarım pili, ışık gücüne göre 1 saat ile 1 ay arasında aralıksız çalışmasını sağlar
 • Özel şarj edilebilir pil ve USB şarj cihazı ve kablosu ile

 

Yüksek Güvenlik ve Koruma:

Ters Kutup koruması:

Pili ters yerleştirdiğiniz işin garanti dışı olan diğer fenerleri unutun. SONA dalış fenerlerinde, pilinizi yanlışlıkla ters mi yerleştirdiniz? Korkmanıza gerek yok, ters kutup bağlantısı pili ve feneri korumaya alır. Paranız cebinizde, malzemeleriniz güvende. 

Sıcaklık koruması:

Feneri karada kullanma ve hatta feneri açık unutma lüksünüz var. Sıcaklık koruması feneri aşırı sıcaklıktan korur ve 55 derece sıcaklığın üstüne çıkmasına izin vermez. Dalış çantasında feneriniz kendini ve diğer dalış malzemelerinizi yakmaz.

Pil Koruma:

Lityum iyon piller, derin deşarj olursa şarj tutmamaya başlar. SONA fenerler pil voltajının kritik seviyesini izle ve kritik seviyenin altına inmesine izin vermez 

 
MEMNUNİYET GARANTİLİ
 
Sadece en kaliteli malzemeler SONA etiketini taşır