İçeriğe geç

SONA SAR Light Dalış Feneri

 SONA SAR Light

SONA SAR dalış feneri, güçlü ve darbeler dayanıklı yapısı ile arama kurtarma ekiplerinin ve askeri dalgıçların gözdesidir.

Güçlü, yüksek amperli özel bataryası uzun batarya süresi, uzun kullanım ömrü, yüksek enerji yoğunluğu sağlar. SONA fenerler, ışık gücüne uygun kapasite ve akım değerinde yüksek kaliteli batarya ile gelir.  Piyasadaki sıradan lityum pillerden 2 ile 6 kata arası daha fazla enerji yoğunluğuna sahiptir. Ayrıca, yüksek akımlı olması nedeniyle, fenerin ihtiyaç duyduğu yüksek elektrik akımını karşılar.

SONA SAR uzun parabolik reflektöre sahiptir. Bu sayede ışık gücünü dağıtmadan mükemmel odaklar. Gündüz dalışlarında dahi hedefi rahatlıkla aydınlatır.

Piyasada tanınan bir üründen yaygınlaşmış yanlış bir kanı vardır “manyetik açma kapama düğmeler sürgülüdür, sürtünmeden dolayı zamanla bozulur.”. Bu SONA SAR fenerleri için geçersizdir. Çünkü biz güvenilir basmalı tip açma kapama düğmesini, sızdırmazlık sorunu olmayan manyetik anahtar ile bir araya getirdik. Böylece, Mıknatıslı düğme açma kapama komutunu iç devreye temassız olarak iletilir. Düğme iç devreye mekanik düğmelerdeki gibi fiziki olarak girmediği için hem sızdırmazlık garanti altında, hem de sürtünme ve sürgü olmadığı için uzun ömürlü kullanım sunar.

Ayrıca, çoğu dalış feneri, manyetik anahtarı direkt ışık kaynağına bağlar. Bu ucuz ve kötü bir tasarımdır. Çünkü kuvvetli bir fener çok akım çeker. Manyetik anahtardan çok akım geçerse anahtar takılı kalır. Anahtar takılı kalmasın diye az akım geçirilirse de ışık gücü düşer. SONA fenerlerin manyetik anahtarları az akımlı pilot devrede bulunur ve asıl yüksek akımın geçeceği ana anahtarı tetikler.

SONA SAR fenerleri ¼ UNC tripod diş yuvasına sahiptir. Fenerin yanından bu diş yuvasına takılan çabuk bağlantı klipsi ve üzerinde dişi klips yuvası olan cordura dayanıklı kumaştan eldivenli tutamak gelir. Fener çabuk bağlantı klipsi ile eldiven bağlanır ve dalgıcın ellerini meşgul etmeden önünü aydınlatır.

Doğru tasarım doğru çözüm!

Temel Özellikler

  • 4200 Lümen, CRI 90
  • 6000 K ışık sıcaklığı
  • 8 derece mükemmel spot.
  • Her türlü zorlu şartlar altında çalışmaya uygun dayanıklı gövde ve yapı (military grade)
  • Çift O-ring ile 150 metre sızdırmazlık garantisi
  • 6061-T6 Uçak alüminyum alaşımı ve MIL-SPEC-A-8625 TYPE III sert anodize kaplama
  • Sıcaklık ve basınca dayanıklı ultra geçirgen mineral cam
  • Özel şarj edilebilir pil ve USB şarj cihazı ve kablosu ile
  • Çabuk bağlantı klipsli cordura eldiven

 

Yüksek Güvenlik ve Koruma:

Ters Kutup koruması:

Pili ters yerleştirdiğiniz işin garanti dışı olan diğer fenerleri unutun. SONA dalış fenerlerinde, pilinizi yanlışlıkla ters mi yerleştirdiniz? Korkmanıza gerek yok, ters kutup bağlantısı pili ve feneri korumaya alır. Paranız cebinizde, malzemeleriniz güvende. 

Açma kapama koruması:

Feneri karada yanlışlıkla açılıp, yanmaz. Açılma kapanma için tek bir düğmeye temas yetmez uzun süreli basılı tutmak gerekir.

Pil Koruma:

Lityum iyon piller, derin deşarj olursa şarj tutmamaya başlar. SONA fenerler pil voltajının kritik seviyesini izle ve kritik seviyenin altına inmesine izin vermez

Sadece en kaliteli malzemeler SONA etiketi taşır